На крилах мрії до перемог!

ЗАПОРІЗЬКИЙ АВІАЦІЙНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ
ім. О. Г. Івченка

🔹15 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ

У вересні 1⃣9⃣4⃣5⃣ р. закінчилась найжорстокіша у світі Друга світова війна, в якій брали участь 62 держави і загинуло понад 70 млн людей.

🔹По завершенні Другої світової війни, Совєтський Союз, складовою  якого була Україна, активно втручався у внутрішні справи сусідніх держав. Участь СССР в  воєнних конфліктах за кордоном довгий час замовчувалася, оскільки за  совєтськими гаслами «боротьби за мир» стояла агресивна військова машина, яка ніколи не відступала від ідеї «світової революції» й роздмухування військових конфліктів в світі.

🔹У повоєнні роки війська СССР брали участь у 24 збройних конфліктах на території 16 держав. Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан, що тривала 1⃣0⃣ років – з 25 грудня 1979 по 15 лютого 1989 р. Саме того дня останній солдат був виведений з Афганістану. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

🔹Через горнило совєтсько- афганської війни пройшло понад 160 000 українців (25 % від загальної кількості совєтських військовиків). З них понад 3 тисячі загинули, десятки  зникли безвісти або потрапили в полон. Поранення отримали понад 8 000 українців, з них 4 687 повернулися додому інвалідами. З 72 осіб, відзначених за час «афганської» війни званням Героя Совєтського Союзу, є 11 українців.

🔹Україна визнала війну СССР агресією проти Афганістану.

🔹Ми жили з надією, що ця війна – остання. Проте у квітні 2014 р., після захоплення російською федерацією Криму, продовженням російської збройної агресії став збройний конфлікт на Донбасі та повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 р.

🔹І сьогодні колишні афганці на передовій. Вони завжди були й залишаються прикладом відваги і справжньої мужності, доблесті й героїзму, братерства та самовідданості💛💙