Початок історії Запорізького авіаційного фахового коледжу ім. О. Г. Івченка сягає 20-30- х рр. ХХ століття, коли в умовах індустріалізації до ладу ставали нові фабрики та заводи, модернізувались існуючі підприємства та виникала потреба в кваліфікованих кадрах. В Запоріжжі на цей час вже працював завод «Большевик» (з 1916 до 1920 р. - Завод з випуску авіаційних двигунів іноземних моделей АТ «Дюфлон, Константинович и Ко»). Для виробництва та ремонту авіаційних двигунів необхідні були добре підготовлені кадри.
Практичним втіленням цього завдання стало створення в місті Запоріжжі 8 травня 1930 року 2 Запорізького авіаційного технікуму, який відразу було передано із системи Наркомпрому УРСР у ведення Всесоюзного авіаційного об’єднання (ВАО). Його правонаступником сьогодні і є Запорізький авіаційний фаховий коледж ім. О. Г. Івченка.
Восени 1930 року відбувся перший набір до технікуму, проте на початковому етапі роботи технікуму матеріально-технічна база була повністю відсутня, отже виникало безліч труднощів, які потребували негайного вирішення. Перші заняття проходили в приміщенні Запорізького машинобудівного інституту. У 1933 році за клопотанням партійної організації технікуму було присвоєно ім'я К.Е. Ворошилов.
Завдяки наполегливій праці колективу та підтримці підприємства поступово технікум перетворився на найбільший навчальний заклад міста, де навчалось майже 1000 осіб.
Влітку 1941 р. було здійснено останній передвоєнний набор до технікуму. Лінія фронту невпинно наближалась.
В серпні 1941 року технікум разом із викладачами, бібліотекою, устаткуванням та створеною матеріально-технічною базою було евакуйовано до м. Омськ. Багато студентів технікуму зі зброєю в руках вставали в ряди захисників країни, які так і не повернулися з фронту.
Швидкими темпами було проведено набір і вже в листопаді роботу технікуму було організовано в м. Омськ, з урахуванням потреб воєнного часу.
Після завершення війни вивезені підприємства та заклади не підлягали реевакуації та продовжили свою роботу на нових місцях, в тому числі і авіаційний технікум, який залишився в м. Омськ.
В 1947 році частина викладачів технікуму повернулась до рідного міста. При заводі № 478 було організовано роботу вечірнього технікуму, але було набрано всього 3 навчальні групи. Багато енергії в спробі відродження навчального закладу віддав його директор Петро Іванович Олейніков
Працювати доводилось в складних умовах: не було власного приміщення, всі напрацювання, матеріально-технічна база, устаткування, обладнання, бібліотека залишились в м. Омськ. Та незабаром завод виділив для технікуму власну будівлю по вул. Хімічній, 27, навпроти ДК «Шевченка».
В 1953 році вечірній технікум перетворено на Запорізький авіаційний технікум денного та вечірнього навчання. Поруч із спеціальностями «Авіаційні двигуни», «Обробка металів», «Ливарне виробництво», в 1962 році було відкрито нову спеціальність «Технологія машинобудування».
В 1967 році почалось будівництво 2 навчальних корпусів технікуму по вул. Іванова, де зараз і розташований Запорізький авіаційний фаховий коледж ім. О. Г. Івченка. Нові корпуси- навчальний і навчально-виробничий, крім аудиторій мали актовий зал на 400 місць, спортзал, бібліотеку, тир, їдальню, у виробничому корпусі – слюсарну і механічну майстерні. З 1979 р. по вул. Чарівній почав працювати гуртожиток для студентів технікуму.
У 1968 році Запорізькому авіаційному технікуму Постановою Ради Міністрів УРСР від 28 жовтня присвоєно ім`я академіка Олександра Георгійовича Івченка - видатного конструктора і вченого України, творця авіаційних двигунів, широко відомих в світі, як двигуни сімейства «АІ», засновника і першого керівника машинобудівельного конструкторського бюро «Прогрес», Генерального конструктора, Героя соціалістичної праці, Лауреата державної премії СРСР
У 1975 році – директором технікуму було призначено Рибальченка Ігора Івановича.
31 липня 1980 року Запорізький авіаційний технікум імені Олександра Георгійовича Івченка нагороджено Почесною грамотою Президії Верховної Ради Президії Української РСР «За успіхи у підготовці висококваліфікованих спеціалістів для народного господарства».
У 1987 році колектив технікуму очолив кандидат технічних наук Ксензов Олександр Сергійович. Під його керівництвом було розпочато будівництво табору праці та відпочинку на березі Азовського моря, в с. Луначарське. У зв’язку із подальшим розвитком технікуму та зростанням кількості набору студентів, ЗМКБ «Прогрес» виділив для потреб технікуму ще одне приміщення, де були організовані навчальні кабінети та лабораторії.
У 1991 році технікуму Наказом Міністерства авіаційної промисловості СРСР №440 від 27 лютого присвоєно статус коледжу, який експериментально готував молодших спеціалістів з підвищеним рівнем фундаментальної підготовки. Робота коледжу здійснювалась у тісній співпраці з базовими підприємств для підготовки спеціалістів: ВАТ „Мотор-Січ”, ЗМКБ „Прогрес”, КБ „Південне”, ВАТ „Авто-ЗАЗ”, ЗО „Іскра”.
В 1998 році в коледжі відкрита меморальна дошка видатного конструктора О. Г. Івченка
Нове століття коледж відзначив відкриттям нових спеціальностей «Економіка підприємства», «Організація виробництва», «Обслуговування комп’ютерних та інтелектуальних систем і мереж», «Обслуговування програмних систем і комплексів».
В 2007 році директором коледжу став Віктор Миколайович Задорожний. Викладачами коледжу було проведено кропітку роботи із створення внутрішнього сайту коледжу із забезпеченням доступності студентів до електронних матеріалів. За інноваційну діяльність коледж відзначено Дипломом Верховної Ради України.
З 2013 року директором коледжу є Дудников Олександр Сергійович. Була значно розширена та оновлена матеріально-технічна база коледжу: Запорізький державний авіаційний ремонтний завод «МіГремонт» передав коледжу Літак СУ-17, а Акціонерне товариство «Мотор-Січ» поповнило базу гвинтокрилами МИ-8Т та МІ-2 та оснастило для них виставочну площадку.
В лютому 2022 року коледж перейменовано в Запорізький авіаційний фаховий коледж ім. О. Г. Івченка
На сьогоднішній день, за підтримки базових підприємств міста, в фаховому коледжі створено потужну матеріально-технічну базу, функціонують нові лабораторії «Прототипування» та «Хіміко-фізичних методів аналізу», майбутніх спеціалістів готують понад 100 викладачів високого рівня за спеціальностями: «Економіка», «Комп’ютерні науки», «Комп’ютерна інженерія», «Прикладна механіка», «Галузеве машинобудування», «Авіаційна та ракетно-космічна техніка», «Металургія»
Для якісного навчання та розвитку в розпорядженні студентів три навчальних корпуси, навчальні майстерні, гуртожиток, їдальня, актова та спортивна зали, тенісна зала, бібліотека.
Активна молодь із задоволенням долучається до наукового, громадського, культурного та спортивного життя фахового коледжу.