Запорізький авіаційний коледж
Економіка
Комп'ютерна інженерія
Комп'ютерні науки та інформаційні технології
Прикладна механіка
Металургія
Галузеве машинобудування
Авіаційна та ракетно-космічна техніка
Вересень 2022
1Чт2Пт3Сб4Нд5Пн6Вт7Ср8Чт9Пт10Сб11Нд12Пн13Вт14Ср15Чт16Пт17Сб18Нд19Пн20Вт21Ср22Чт23Пт24Сб25Нд26Пн27Вт28Ср29Чт30Пт

ІI семестр 2016-2017 н.р.

 Щороку мільйони тонн сміття забруднюють нашу планету. Виявляється, з непотребу можна виготовити чимало цікавих і корисних речей. Проявили свою творчість і фантазію і наші студенти, організувавши виставку поробок з вторинної сировини до Міжнародного дня Землі.

 

18 травня в Україні святкується День вишиванки. У культурі українців вишиванка яскраво відображає особливу національну традицію. В Запорізькому авіаційному коледжі таке нове народне свято, покликане до сприяння єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу було відзначено святковим флемобом.

 

Викладачі та студенти ЗАК запропонували нову соціальну ініціативу "Відроди та примнож" в рамках участі в проекті, спрямованому на покращення психологічного клімату і взаємовідносин серед молоді, пропаганду бережливого ставлення до природи через допомогу сільським радам Запорізької області.
15 травня відбувся перший виїзд до с.Гнаровське, де студенти під керівництвом викладачів коледжу Чайки В.О., Пономарьової Л.В., Новік Г.М., Завгородньої Т.В., Присяжної В.Є. висаджували рослини, робили кометичний ремонт дитячих майданчиків, пам'ятних місць. Одночасно студенти стали учасниками цікавого психологічного експерименту "Чи виникає потреба у підлітка в будь-якому гаджеті, якщо він зайнятий цікавою та корисною справою?"
 
 
 


 13 травня коледж відкрив свої двері для абітурієнтів 2017 року. Гості могли ознайомитися не тільки з сучасними конкурентоспроможними спеціальностями коледжу, а й почути цікаві розповіді студентів старших курсів про їхні досягнення та успіхи.
В коледжі вчать головному - вмінню зорієнтуватися в сучасному суспільстві, поставити конкретні цілі і впевнено рухатися до їх досягнення, спираючись на знання і життєвий досвід викладацького колективу коледжу, довіритися йому, не боятися помилятися - адже тут завжди зрозуміють і допоможуть.
У 2017 році Приймальна комісія на чолі з директором Запорізького авіаційного коледжу Дудниковим Олександром Сергійовичем радо відкриває свої двері розумним, енергійним, активним і цілеспрямованим абітурієнтам.
Сьогодні коледжу не потрібно піклуватися про рекламу і рейтинги. Відгуки студентів, успіхи випускників говорять самі за себе, а наше завдання - донести інформацію, яка допоможе зробити правильний вибір свого майбутнього кожному!
 

 

Традиційно, в другу неділю травня, в Україні відзначається День матері - найтепліше та найщиріше свято. Цей день стає зайвим приводом, щоб ще раз подякувати найдорожчій людині в світі за її  самовіддану любов та підтримку, оскільки все своє життя мами присвячують своїм дітям, жертвуючи всім заради їх щастя.

12 травня студенти авіаколеджу привітали всіх із цим святом, організувавши святковий концерт. На свято були запрошені й ветерани праці коледжу. Гості отримали значне задоволення, святковий настрій та бажання привітати своїх матусь або зробити їм приємний сюрприз.

 
Якщо говорити між нами,

Все-все починається з мами.
Найперше промовлене слово,
Й почута колись колискова,
І першії кроки у світі,
І подорож в сонячне літо.
Найлегші біленькі сніжинки,
Малюнки, казки і ялинки,
Навчання, ляльки і машинки…
Якщо говорити між нами,
Дорожче немає за маму.


 


Майнув вже 31 рік з дня трагедії, а наслідки цієї катастрофи досі впливають на життя багатомільйонного люду. Для теперішньої молоді ця дата, нажаль, є лише главою з підручника історії сучасної України.

В рамках заходів, присвячених вшануванню пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, у групі КН-16 була проведена виховна година за темою «Дзвони Чорнобиля».

Дуже велика подяка висловлюється студентам Кузьменко Ірині, Ковальовій Ганні, Близнюку Ярославу, Луцишину Максиму, Кулюжному Іллі, Кіріченко Роману, Мар’єнко Максиму та Вакуленко Ярославу за емоціну передачу всієї тяжкості катастрофи та її наслідків у рядках віршів сучасних поетів та у авторських творах-роздумах. Документальні фільми, фотографії з міста подій, інтерв’ю з тими ліквідаторами Чорнобильскої катастрофи, що вижили, дозволили студентам групи переглянути свої погляди та відношення до цієї «чорної» дати на сторніках історії нашої України. 
 
 

11 квітня 2017 р. до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів в коледжі були проведені виховні години та тематичні бесіди « Нацистське пекло на землі…»

На заняттях суспільно-політичного циклу в рамках вивчення теми «Україна в роки Другої світової війни» приділено окрему увагу питанню нацистських концентраційних таборів, організовано перегляд навчальних фільмів, проведено роботу з підготовки студентами презентацій «Уроки людської пам’яті»

 

 


До Міжнародного Дня авіації та космонавтики ПЦК авіаконструкторських дисциплін було проведено КВК, у якому прийняли участь студенти відділення АД третього курсу. Учасники продемонстрували кмітливість, веселу вдачу, винахідливість та підняли настрій всім присутнім.Переможці були відзначені грамотами та солодкими призами. На заході також були підведені підсумки тижня авіаконструкторських дисциплін та нагороджені переможці олімпіади з нарисної геометрії.
 
 

6 квітня 2017 року відбулася I Всеукраїнська олімпіада з металургії серед студентів вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації на базі Запорізького авіаційного коледжу імені О.Г. Івченка.

В олімпіаді прийняли участь 21 студент з 11 вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, які здійснюють підготовку техніків-металургів.

I Всеукраїнська олімпіада з металургії була організована Дніпровською філією ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти”, Всеукраїнським методичним об’єднанням викладачів металургійних дисциплін (голова ВМО – Сапронов В.І.) та Запорізьким авіаційним коледжем імені О.Г. Івченка (директор – Дудніков О.С.).

Завдання олімпіади включали перевірку теоретичних знань, практичних вмінь, навичок та сформованих компетенцій.

Олімпіада проходили у 2 тури. I тур це тестування (всього 50 питань), II — тур вирішення практичних завдань з дисципліни "Металознавство”.

Журі олімпіади відмітило високий рівень знань та практичних навичок студентів. За результатами олімпіади журі визначило переможцями за:

I місце – Петрова С.М., студента Запорізького авіаційного коледжу імені О.Г. Івченка;

II місце – Буртового О.В., студента Нікопольського технікуму Національної металургійної академії України;

III місце - Баранця Д. Є., студента Дніпровського індустріального коледжу.

Учасники олімпіади ознайомилися з навчально-матеріальною базою коледжу, зпедагогічними надбаннями викладачів цього навчального закладу. Викладачі металургійних дисциплін відвідали підприємство «Мотор-Січ»,де ознайомилися з виробництвом цеху №10 (цех спеціальних видів лиття): новітньою методикою отримання виливок по виплавлюваним моделям шляхом направленої кристалізації. Ознайомились з найсучаснішим обладнанням цього методу.

Сапронов В.І., голова Всеукраїнського методичного об’єднання викладачів металургійних дисциплін, провів засідання методичного об’єднання, на якому обговорили питання розробки навчально-методичного забезпечення спеціальностей металургійного спрямування, визначили плани роботи на наступний рік.

Захід висвітлювався в засобах масової інформації. На олімпіаді були присутні журналісти з телекомпаній "Алекс” та "ZET”.

Після закінчення олімпіади переможці були нагородженні дипломами, а учасники почесними грамотами. 

 
 

В м. Запоріжжя з 6 по 8 квітня 2017 року були проведені заходи,  присвячені Всесвітньому дню авіації та космонавтики (Міжнародний день польоту людини у космос), в яких приймали участь:

· Запорізький національний університет (ЗНУ)

· Запорізький національний технічний університет (ЗНТУ)

· Запорізький авіаційний коледж ім. О.Г. Івченка

· Позашкільний навчальний заклад «Центр науково-технічної творчості  молоді «Політ» Запорізької міської ради Запорізької області

· Державний навчальний заклад "Запорізьке вище професійне училище "Моторобудівник"

На базі Запорізького авіаційного коледжу ім. О.Г. Івченка 7 квітня відбулося засідання науково-практичного круглого столу «Авіація та космонавтика у сучасному світі» (відповідальний Чайка В.О.). Студенти коледжу та гості виступали з доповідями про розвиток авіації та космосу в Україні.

Волошин Герман (ст гр. АКТ-16-1) і Дмитрий Баринов (ЗСШ) з доповіддю «Історія авіації «між прийдешнім і майбутнім».

Аліна Агапова і Анастасія Кольченко (ст. гр. ЕП-15) з доповіддю «Дрони».

Денис Фенюшин, Данило Білоцерковський і Владислав Осипов (ст. гр. ПМ-16) з доповіддю «Тушіння полум’я звуком (за допомогою безпілотників)».

Гостем конференції був майстер авіамодельного спорту міжнародного класу, двократний володар кубку миру, суддя національної категорії, член FAI Фуліпко Володимир Георгійович. Він розповів про особливості авіамодельного спорту, роботи вихованців та спортсменів України, сучасні моделі безпілотників, та можливості конструювання копій сучасних літаків.

У суботу 8 квітня в спортзалі ЗНТУ відбулися «Аэромониторинг инженерных конструкций с помощью БПЛА (беспилотных летательных аппаратов)», «Шоу дронів» та змагання плайєрів за такими критеріями як конструкції літаків та тривалість польоту.

На змаганнях відзначився ст. гр. АКТ-16-1 Волошин Герман, який не перший рік займається авіамоделюванням. Він показав вищий клас у змаганнях, посів перше місце у власному заліку та у командному заліку.З приходом весни студенти Запорізького авіаційного коледжу провели масові «рейди чистоти» з метою наведення порядку на прилеглій території. Проте, на цьому ентузіазм наших студентів не вичерпався.
03 квітня 2017 року була організована екологічна акція «Зробимо парки Запоріжжя чистими!» Весело та завзято понад 60 студентів - ентузіастів взялися до роботи: вони згрібали тогорічне листя, обкопували дерева, готували клумби для висадки квітів. В планах активної молоді ще немало проектів, спрямованих на вирішення проблем чистоти навколишнього середовища.
 

У рамках 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною, з метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв’язків між Україною та Японією, популяризації та вивчення історії, культури, традицій народу Японії 2017 рік проголошено Роком Японії в Україні.

20 березня 2017 року силами студентів групи КН-16 під керівництвом викладача світової літератури Стремецької Н.В. було проведено цікавий та захоплюючий тематичний захід «Красою Японії народжені…». Студенти також прийняли активну участь у виставці творчих поробок, присвячену японським традиціям.

 
 

9 березня 2017 року з нагоди річниці дня народження українського поета Тараса Шевченка, студенти авіаколеджа прийняли участь в урочистому заході, проведеному Шевченківською райадміністрацією.

Під час заходу відзначено, що Тарас Шевченко пророкував здобуття українцями своєї національної незалежності та свободи. Актуальність його творів спонукає вже декілька поколінь перечитувати творчу спадщину великого українського генія. Вшановано Кобзаря й словами: «Шевченко – це народ. Він, як народ, буде жити вічно!»

Після невеликого концерту на честь 203-ї річниці з дня народження Кобзаря, студенти поклали квіти біля бюсту великого українця.
 

Початок весни студенти Запорізького авіаційного коледжу зустріли балом аеробіки - святом краси, грації та сили. В цьому році в традиційному заході взяли участь 8 команд. Серед учасників вперше виступали і чоловічі команди, що приємно здивувало суддів. Студенти дивували не тільки виступами, динамічністю та красою, але і своїми костюмами.

Настрій всім учасникам та гостям підняли виступи юних талантів – солістів ансамблю бального танцю «Грація», естрадно-спортивного танцю «Жемчужина», а також сильних та мужніх акробатів.

Призові місця зайняли групи ЕП-15 (1 місце), ОМ-15-1 (2 місце), М-16 (3 місце). Всі учасники не залишились без уваги, отримавши солодкі призи та грамоти.


«Нас покликало небо!» - під такою назвою 27 лютого 2017 року проходив виховний захід, організований для студентів відділення АД.

Ветерани 738 винищувального авіаційного полку провели для студентів Запорізького авіаційного коледжу цікавий урок мужності, в черговий раз продемонструвавши, що авіація - доля сміливих, хоробрих та рішучих. Запрошена співуча ескадрилья 738 вап ( командир Чернов Г. В) створила хвилюючу атмосферу, співаючи пісні воєнних часів.


 

20 лютого 2017 року в Запорізькому авіаційному коледжі відбувся благодійний ярмарок «Щедра Масляна».

Захід пройшов в дружній, веселій, відкритій та теплій атмосфері. Учасники продемонстрували свої кулінарні здібності та небачену щедрість. Зібрані гроші були спрямовані на благодійність. Найбільше грошей зібрали групи:

·КН-16,

·ПС-15,

·Е-16,

·М-16,

·ОМ-15-1.

Дякуємо всім групам що прийняли участь у заході: ПМ-16, КІ-16-1, КІ-16-2, ЛВ-14, АКТ-16-2, Км-15-2, ЛВ-15, ЛВ-13, ГМ-16-2, АД-15-2, ОВ-13, АКТ-16-1, ОВ-15, АКТ-16-3, ГМ-16-1.


14 лютого 2017 року «Кохання врятує світ!!!!»

Під цим гаслом студентами коледжу було проведено романтичний захід-казку для Дня Святого Валентину.

 

11 лютого 2017 року в ЗАКу відбувся День відкритих дверей.

В теплій та дружній атмосфері студенти та викладачі коледжу радушно зустріли майбутніх абітурієнтів та їх батьків. Гости мали можливість ознайомитися з різноманітними напрямками роботи коледжу (культурно-розважальна, спортивна, гурткова, громадська діяльність). Абітурієнтів зацікавила можливість кар'єрного зростання, перспективність спеціальностей, за якими здійснюється підготовка у коледжі. Гості заходу ознайомилися із сучасною, іноваційною матеріально-технічною базою коледжу і відвідали музей та показове тренування з баскетболу збірної коледжу.

 

9 лютого 2017 року Центром підтримки сім’ї м. Запоріжжя Юнісеф та організацією Червоний Хрест в Запорізькому авіаційному коледжі було проведено захід присвячений гендерній рівності на тему «Ми – різні. Ми - рівні».

Представники Центру Махотіна М.С., Олиференко Ю.В., Смонега Н.Н. за допомогою презентацій, ігрових тренінгів та цікавої бесіди донесли до студентів культуру гендерної рівності; продемонстрували процес подолання усталених стереотипів щодо ролі та місця жінок та чоловіків у суспільстві, допомагаючи студентам розуміти та аналізувати свої соціальні ролі та визначати себе як особистість.