Запорізький авіаційний коледж
Економіка
Комп'ютерна інженерія
Комп'ютерні науки та інформаційні технології
Прикладна механіка
Металургія
Галузеве машинобудування
Авіаційна та ракетно-космічна техніка
Травень 2021
1Сб2Нд3Пн4Вт5Ср6Чт7Пт8Сб9Нд10Пн11Вт12Ср13Чт14Пт15Сб16Нд17Пн18Вт19Ср20Чт21Пт22Сб23Нд24Пн25Вт26Ср27Чт28Пт29Сб30Нд31Пн

Тиждень ПЦК комп'ютерних дисциплін


15 січня 2021 були підведені результати онлайн-змагань з інформаційних технологій «Знавець ІТ». Цей захід був організований і проведений  Національним аерокосмічним університетом ім.М.Є.Жуковського «Харківський авіаційний інститут», факультетом програмної інженерії та бізнесу, кафедра інженерії програмного забезпечення. Всього було зареєстровано для участі 42 учасника з різних міст України. За результатами турніру наші здобувачі освіти посіли призові місця в різних номінаціях, а саме це студенти групи КН-19: Павленко Анна, Севастьянова Поліна та Белявцева Діана.

Вітаємо учасників і переможців.

 

 Циклова комісія компютерних дисциплін не зраджує своїм гарним традиціям. Вже декілька років поспіль наші студенти успішно беруть участь в олімпіаді з Програмування. Так цього року студенти групи КН-17 Авдєєнко В., Барінов Д., Кирик М. під керівництвом викладача Ковальвої В.П. здобули третє командне місце у Південному регіону серед коледжів і пройшли у другий тур Всеукраїнської студентської олімпіаді з програмування (це одночасно 1-2 етапи Світової олімпіади ACM-ICPC).

 

 

 

 


Тижні циклових комісій стали традицією і невід’ємною частиною навчально-виховного процесу в коледжі. Вони сприяють, насамперед, поглибленню знань студентів, розвивають інтерес до вивчення дисциплін, спонукають до вироблення ґрунтовних умінь та навичок.

Отож, з 11 по 15 листопада 2019 року проходив тиждень предметно-циклової комісії комп’ютерних дисциплін.

Упродовж тижня викладачами комп’ютерних дисциплін, спільно зі студентами, було організовано низку тематичних заходів.

У понеділок (11.11.2019) для груп першого курсу КН-19 та КІ-19 викладачами Сукач Ю.В. і Дружко Ю.В. була проведена вікторина «Мозковий штурм». В рамках заходу студенти мали змогу продемонструвати свої базові знання з інформатики, логіку та ерудицію. А також швидкість мислення та вміння працювати в команді.12.11.2019 пройшла олімпіада зі спортивного програмування серед третьокурсників. Багато ІТ-компаній шукають молодь, яка добре розуміється в алгоритмах, тому що це основа основ в програмуванні. Найбільше і найстаріше змагання зі спортивного програмування – Студентський командний чемпіонат світу, ІСРС. Його проводять вже 40 років – приблизно стільки ж, скільки існують персональні комп’ютери. Його мета популяризувати спортивне програмування і мотивувати самих учасників на розвиток в цій галузі. Спробували себе в спортивному програмуванні можуть всі бажаючі. Вже стало доброю традицією участь і ІСРС студентів Запорізького авіаційного коледжі. Три роки поспіть команди виходили до другого туру Всеукраїнської олімпіади серед вищих навчальних закладів. Цього разу наші студенти показали непоганий результат і готові до змагання навесні 2019-2020 навчального року.


13.11.2019 викладачі Роменська А.С. та Попова Н.О. для студентів ІІ-го курсу провели брейн-ринг «Інформатика навколо нас». Студенти проявили кмітливість, логічне мислення, швидкість при пошуку правильних відповідей на різнопланові питання, згадали історію розвитку обчислювальної техніки.

Учасники показали високий рівень знань з інформатики під час розв’язання цікавих завдань і ситуаційних задач.


15.11.2019 викладачами Тіменко К.І. та Каулька О.А. провели серед студентів четвертого курсу конференцію «Сучасні мережні технології».

Мережі передачі даних є основою сучасної цивілізації. Технології програмного керування у мережах, віртуалізації сервісів, периферійні хмарні обчислення – є ключовими елементами проектування сучасних мереж передачі даних та інформаційних структур.

Студенти груп КІ - 16/1 та КІ – 16/2 підготували доповіді, в яких розкрили актуальність та необхідність використання сучасних технологій у повсякденному житті:

Кубасов Владислав: «Технологія SDN (Програмно-обумовлена мережа)»
Брюхов Богдан: «Технологія NFV (Віртуалізація мережевих функцій)»
Гончаренко Максим та Сіренко Вадим: «Впровадження технології «Розумний будинок»
Целуйко Руслан: «Smart-Games – сучасний світ поряд»
Багін Данило: «Google glass – ПО нового часу»
Ужва Олександр: «Технологія Starlink – безлімітний інтернет у кожну оселю»

Студенти активно обговорювали сучасні ІТ-технології, вступали в дискусію і демонстрували високий рівень фахової підготовки.


Висловлюємо подяку всім учасникам та вболівальникам.
Бажаємо подальших перемог, енергії, наполегливості та віри в себе і свої можливості.

 


 

27 вересня, у виставковому комплексі "Козак-палас" проходив міжнародний IT Forum. International IT Forum 2019 - це захід міжнародного масштабу для бізнесменів, IT фахівців і людей, що цікавляться даним напрямком.

Головною метою було показати доступність і зручність використання цифрових змін, а так само популяризація впровадження новітніх технологій. Для зручності відвідувачів, організатори представили 3 зони локації:

1. Панельна дискусія була спрямована на діджіталізацію в державі;

2. Виступ спікерів світового рівня, які ділилися своїм досвідом впровадження сучасних трендів в сферу іннновацій;

3. Інтерактивна виставкова зона - це 2000 кв.м. самий сучасних цифрових розробок.

Студенти Запорізького авіаційного коледжу комп'ютерних спеціальностей (КН-18 і КІ-18/1) так само відвідали IT Forum. Основна увага студентів була прив'язана до інтерактивної виставкової зони, де вони змогли не тільки побачити а й доторкнутися до smart-технологій.

Найбільше запам'ятовуються локаціями для студентів стали локації робототехніки, вертуально і додаткової раельності, безпілотних технологій, автоматизації smart-технологій і багато інших. International IT Forum 2019 дав прекрасну можливість студентам коледжу розширити кругозір возможнойстей своєї майбутньої професії, побачити і поспілкуватися з професіоналами різних напрямків і визначитися з подальшим видом діяльності в сфері IT-технологій.

 
 

13-14 вересня 2019 в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, який одночасно є чвертьфіналом Міжнародної студентської олімпіади з програмування ICPC у Південному регіоні. Зазначимо, що ICPC - це найстаріший, найбільший і найпрестижніший конкурс програмування у світі.

Взяти участь у змаганні приїхали команди з південних регіонів України: Запорізької, Херсонської, Миколаївської  та Одеської областей. Окрім університетів України на олімпіаді був представлений наш коледж командною трьох осіб (Вакуленко Ярослав, Посипайло Ілля, Дашкевич Володимир) під керівництвом викладача Ковальової Вікторії Петрівни.

Учасники проявили знання технологій, алгоритмів та мов програмування, вміння працювати в команді та розподіляти час і задачі, що є дуже важливим в роботі програміста.
   


З 31 червня по 7  серпня  2016  року відбувалися змагання у Всеукраїнській Літній студентській школі з програмування, яка проходила на базі ДВНЗ Ужгородського національного університету.

Участь у школі приймали команди із вищих навчальних закладів України. На навчання з’їхались студенти 20 університетів країни, зібралася найобдарованіша молодь – переможці та призери всеукраїнських та міжнародних олімпіад.

З Запорізького авіаційного коледжу були направлені студенти ЗАК спеціальності "Обслуговування програмних систем і комплексів" Захорольський Максим, Горлов Кирило, Ковальов Роман, в супроводі керівника команди ArtOfIDE - викладача ЗАК Ковальової В.П.

Важливим аспектом роботи школи були лекційні курси, які проводилися чемпіонами та учасниками міжнародних етапів олімпіад із програмування по типу ACM/ICPC,  про методи програмування.

Під час навчання у школі з програмування відбувалися: контести, на яких учасникам потрібно було розв’язувати до 10 задач на протязі 4-х годин,  розбори задач із детальним поясненням процесу розв’язування. У кожній із зазначених номінації рейтинг команди визначався окремо. Переможець за результатами основного туру та довирішення визначався за правилами АСМ (штрафний час у довирішенні визначатиметься  лише за кількістю спроб без  врахування часу відправлення задач). Найкраще з точки зору автора рішення обиратилося автором із власних міркувань

Учасники команди ArtOfIDE показали відмінні знання і високий рівень підготовки. Незважаючи на те, що для першої і для другої ліги завдання були однакові, по кожній темі хлопці вирішили по кілька завдань. Але далеко не всі рішення зараховувалися сервером, навіть з кількох спроб після виправлення і оптимізації, в основному, через затримку часу виконання. Це був їх перший досвід, а також дуже серйозна конкуренцію серед студентів кращих ВУЗів країни, але серед студентів коледжів, які взяли участь в школі команда ArtOfIDE ЗАК виявилась першою. Особливо відзначився капітан команди Захорольський Максим, який вирішив більшу частину завдань, виконаних командою і прийнятої сервером.

Було б неправильно представляти школу як суцільну роботу за комп'ютером. Часу вистачало і на спорт і на майстер-клас і на екскурсії по місту. Ужгород з його більш ніж тисячолітньою історією - один з найдавніших і найкрасивіших міст не тільки України, але і Європи. Старовинна архітектура, маленькі кав'ярні, потопаючі в цвіту японських сакур і магнолій, атмосфера романтики, легенд і привидів. Місто, куди приїжджають загадувати заповітні бажання.
 


 

^